مجله گمرک شماره 831 و 832

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

آرشیو مطالب

امکانات وب

در سامانه نفتی ثامن[av_one_half first]

مجله گمرک شماره 831 و 832 ( نشریه گمرک ایران 831 و 832)

در این شماره از نشریه گمرک جمهوری اسلامی ایران مطالب زیر را می خوانید :

1-رئیس کل گمرک ایران در نشست مدیران ستادی و اجرایی گمرکات سراسر کشور بیان کرد: مشارکت ۲۷ سازمان در پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک.

2- وزیر اقتصاد در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خبر داد: نهایی شـدن مذاکرات پیوستن ایران به پیمان اقتصادی اوراسیا.

3-در دیدار با وزیر اقتصاد کشورمان در باکو صورت گرفت: ابراز خرسندی رئیس جمهوری آذربایجان از توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری با ایران.

4- یکسان سازی اجرای مقررات تجارت خارجی در سراسر کشور با کمک سامانه جامع گمرکی. مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات ارتباطات گمرک ایران گفت: یکسان سازی اجرای قوانین و مقررات تجارت خارجی در سراسر کشور با کمک سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی انجام شده و در حال حاضر دسترسی لحظه ای به اطلاعات و آمار صادرات واردات و ترانزیت با بزرگترین بانک اطلاعاتی تجارت خارجی کشور امکان پذیر است.

5-ئیس كل گمرك در نشست سالانه مديران ستادي و اجرايي گمركات كشور گفت: يكي از دستاوردهاي مهم گمرك در قالب گمرك الكترونيك حضور ٢٧ سازمان همجوار در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي است كه سبب تسهيل و توسعه تجارت از طريق كاهش زمان و هزينه صاحبان كالا شده است.

6-معاون حقوقي و نظارت گمرك ايران خبر داد: نصب ۱۰۰ هزار رهیاب ماهواره ای (GPS) بر روی کامیون های ترانزیتی

7-معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک اعالم کرد معرفی طرح کارشناسی متمرکز گمرک ایران به عنوان الگوی گمرکات جهان توسط WCO

8-مدیرکل دفتر بررسی و تعیین ارزش و تعرفه گمرک ایران طی بخشنامه ای لزوم دقت نظر و توجه گمرکات اجرایی به موارد مذکور در ضمیمه شماره 1 کتاب مقررات صادرات و واردات و فهرست مواد شیمیایی پرتجارت جداول کنوانسیون سلاح های شیمیایی را مورد تأکید قرار دارد.

9-بخشنامه گمرک درباره ورود موقت انواع نخ اکریلیک و نحوه استرداد حقوق صادرات فرش ماشینی: دفتر صادرات کالا گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به گمرکات اجرایی،  درخصوص ورود موقت انواع نخ اکریلیک مورد استفاده در تولید و صادرات فرش ماشینی و نحوه کاربرد آنها در تولید فرشهای مزبور نکاتی را یادآور شد.

10-مدیرکل مرکز واردات کالا و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به گمرکات اجرایی بر اخذ نظریه آزمایشگاه و استعلام های الزم درخصوص واردات انواع "مت" و "ویل" تأکید کرد.
11-گمرک سهلان مجاز به ترخیص ماشین آلات راهسازی مستعمل شد گمرک سهلان در استان آذربایجان شرقی به فهرست گمرکات مجاز به ترخیص ماشین آلات راهسازی
مستعمل اضافه شد.

12-در بخشنامه رئیس کل گمرک ایران اعلام شد؛ تسهیلات گمرک برای واحدهای تولیدی: فرود عسگری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل گمرک ایران طی بخشنامه ای تسهیلات گمرکی برای ترخیص کالا های واحدهای تولیدی معتبر بدون پرداخت حقوق ورودی و با نگهداری بخشی از کالا به عنوان وثیقه حقوق ورودی کالاهای ترخیصی را اعلام و اختیار انجام تشریفات گمرکی این کالاها را به گمرکات اجرایی تفویض کرد.

13-صادرکنندگان دقت کنند امکان بازگرداندن اظهارنامه های صادراتی در سیستم جامع گمرکی وجود ندارد مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران بر لزوم دقت صادرکنندگان در زمان تنظیم
اظهارنامه ها تأکید و اعلام کرد: امکان بازگرداندن اظهارنامه ها در سیستم جامع امور گمرکی میسر نیست.

14-صدور کالاهای مکشوفه قاچاق که نیازمند اخذ مجوز یا گواهی های قانونی است منوط به اخذ و ارائه اسناد و مدارک یاد شده به گمرکات اجرایی خواهد بود.

15-واردات هر نوع ماشین آلات چاپ، لیتوگرافی، گراورسازی، حروف چینی و صحافی نیازی به مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد.

16-واردات باتری فرسوده با رعایت الزامات کنوانسیون بازل توسط سازمان حفاظت محیط زیست بلامانع است.

17-مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به کلیه گمرکات مستقر در مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی شرایط و ضوابط مربوط به واردات برنج را اعالم کرد.

18-نهایی شدن بسته تجارت الکترونیکی سازمان جهانی گمرک در سال 2018: نزدیک به 200 نماینده از سوی کشورها در دومین اجلاس کارگروه تجارت الکترونیکی سازمان جهانی
گمرک ( WGEC )که در ستاد مرکزی این سازمان در بروکسل و با هدف بررسی موشکافانه کارهای انجام شده از زمان اولین اجلاس و پیشرفت کار برای تولید ابزارها و دستورالعمل های مر تبط با مدیریت تراکنش های روزافزون مرزی برخاسته از معاملات تجارت الکترونیکی برگزار شد، شرکت کردند.

19-رئیس کل گمرک ایران در گفت و گو با خبرگزاری میزان تشریح کرد: قابلیت های گمرک الکترونیکی برای افزایش سلامت و امنیت تجارت خارجی. یکی از مهمترین اثرات اجرای سامانه جامع امور گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی در گمرک آن است که انجام تخلف و قاچاق به نحو قابل مالحظه ای کاهش یافته و در بسیاری از رویه ها غیرممکن شده است.

20-عضو اتاق بازرگانی ایران: اجرای سامانه جامع گمرکی کار شجاعانه ای بود که دکتر مسعود کرباسیان آن را انجام داد، اما این کار هنوز به پایان نرسیده و ادامه آن در آینده باید دنبال و تالش شود تا سایر سازمانه ای مرتبط با بحث تجارت همکاری و هماهنگی بیشتری با گمرک داشته باشد. این مطلب بخشی از اظهارات پرویز شکرانی فعال اقتصادی و عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت و گو با خبرنگار هفته نامه گمرک است که نظر شما را به ادامه آن جلب میکنیم.

21- در هفت ماهه سال 96 میزان تجارت خارجی ایران به 5/52 میلیارد دلار رسید. مجموع تجارت خارجی ایران در هفت ماهه سال جاری با 3 میلیارد و 59 میلیون دلار افزایش و 2/6
درصد رشد به 52 میلیارد و 527 میلیون دلار رسید.

22- الزام شرکتهای حمل و نقل داخلی به تسویه حواله های بارگیری در پنجره واحد تجارت فرامرزی.

23-ارزیابی مدیران سه گمرک مرزی از نتایج اجرای سامانه جامع گمرکی: کاهش زمان و هزینه تشریفات ترخیص، دستاورد اصلی گمرک الکترونیکی است.

24-رئیس پلیس مبارزه با قاچاق استان هرمزگان: سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی شبکه های بزرگ قاچاق را متالشی کرد.

25- مدیرکل گمرک اصفهان خبر داد: تسهيل و تسريع صادرات کالا در گمرك كاشان.

26-مدیرکل گمرک همدان: مجوز صادرات پسته و فرش دستباف به گمرک همدان ابلاغ شد.

27- با امضای یک تفاهم نامه همکاری صورت گرفت: اتصال شرکت ملی پست ایران به سامانه جامع گمرکی .

 

[/av_one_half]

 

 

[av_one_half]

[caption id="attachment_2851" align="aligncenter" width="583"]مجله گمرک شماره 831 832, نشریه گمرک ایران 831 ترخیص کالا , 832 , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا 831,832 مجله گمرک شماره 831 832, نشریه گمرک ایران 831 ترخیص کالا , 832 , خبر گمرک , اخبار ترخیص کالا 831,832[/caption]

[/av_one_half]

نویسنده : ترخیص کارا بازدید : 0 تاريخ : شنبه 26 اسفند 1396 ساعت: 19:48
برچسب‌ها :

پر مخاطب ها

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :